jste zde: úvodní » Kempy odborných předmětů » Společenskovědní kempy


Společenskovědní kempy

orného kempu společenskovědních oborů se mohou zúčastnit účastníci krajských kol soutěží v českém jazyce (2 kategorie), zeměpisu (4 kategorie) a dějepisu (2 kategorie). Aktivity v rámci kempů mohou absolvovat také zájemci z řad pedagogů a na doporučení školského poradenského zařízení také žáci diagnostikovaní jako mimořádně nadaní.

Kempy proběhnou v roce 2023 jako pětidenní akce v posledních dvou srpnových týdnech.

  • Zeměpisný kemp a Kemp českého jazyka: od 21. do 25. srpna,
  • Dějepisný kemp: od 28. srpna do 1. září.

Na programu je intenzivní celodenní výuka v terénu, tj. s program zaměřený na poznávání přírodních a kulturních zajímavostí nejen Plzeňského kraje, zjišťovaní geografických a historických souvislostí a vývoj, soutěže, dále pak s večerním doprovodným programem (např. večer s deskovými hrami zaměřenými na obor účastníků, se sportem) a program vedený psychology (testování).

Poplatek za účast na týdenním odborném kempu pro talentované žáky činí 500 Kč. Účastníkům je poskytnuto ubytování na domově mládeže ve dvou a třílůžkových pokojích, celodenní stravování, přednášky a cvičení ve specializovaných učebnách, terénní šetření vedená odbornými lektory, doprava, úrazové pojištění, doprovodný program, výsledky testování provedeného psychology (viz studie Profil nadaného žáka v sekci Testování nadaných žáků).

Ubytování účastníků bude opět zajištěno na Domově mládeže SOU elektrotechnického v Plzni - Skvrňanech, Vejprnická 56, v buňkových pokojích (společné sociální zařízení pro dva pokoje). Zde se podávají také snídaně a večeře. Obědy budou podávány v blízkosti míst výuky, popř. v místě exkurzí a výjezdů. 

Fotografie interiérů pokojů:

Dvoulůžkový pokoj  Buňka  Dvoulůžkový pokoj 2

A jak se do areálu SOUE dostat:

Mapka Plzně

mapa

Areál školy

 


 

Kontakt:

Mgr. Ludmila Novotná

e-mail: info@podporatalentu.cz

telefon: 377 195 373


 Tým metodiků:

  • Český jazyk - PaedDr. Blanka Hejtmánková
  • Dějepis - PaedDr. Ladislav Voldřich
  • Zeměpis - Mgr. Hana Virtová

V příloze naleznete programy odborných kempů konaných v roce 2023, v sekci Výsledky krajských kol pak výsledkové listiny krajských kol. 

Podívejte se také na fotografie z předešlých ročníků, sborníky z kempů a zprávy z testování nadaných žáků.

 


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Zeptejte se na cokoliv. Pomůžete nám tak vylepšit tento web. Váš názor nás zajímá.

+ Mám dotaz, připomínku

Přihlášení se k odběru novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat aktuální informace o novinkách, akcích, výsledcích apod. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

© Všechna práva vyhrazena  - podporatalentu.cz

tvorba webu ANTstudio.cz