jste zde: úvodní » Novinky a Akce » Výrazné úspěchy v Zeměpisné olympiádě a Soutěžích v cizích jazycích


Výrazné úspěchy v Zeměpisné olympiádě a Soutěžích v cizích jazycích

vydáno: 19.06.2011

V celostátním kole Soutěže v jazyce anglickém v kategorii III. obsadil třetí místo Daniel Adlmüller, žák Gymnázia ve Stříbře,  a loňský absolvent Kempu anglického jazyka. Kategorie III.  je určena žákům 1. až 3. ročníku všech typů středních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Angličtina je nejsilněji zastoupena mezi jazykovými soutěžemi. Ústřední kolo proběhlo ve dnech 10.-12.5.2011 v prostorách British Council v Praze. Do ústředního kola byli pozváni nejlepší žáci z krajských kol kategorií II.A, II.B a III.


12. května 2011 proběhlo v Plzni ústřední kolo Zeměpisné olympiády. Soutěž probíhala ve čtyřech kategoriích, z toho tři kategorie byly určené pro žáky základních škol (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) a jedna středoškolákům. Zástupci Plzeňského kraje obsadili 3., 5. a dvě 14. místa. V kategorii D obsadil třetí místo Matěj Roman z Gymnázia Jaroslava Vrchlického v Klatovech, na pátém místě v kategorii C skončil Petr Trnka z téhož gymnázia (loňský absolvent Zeměpisného kempu). 14. místo v kategorii A a B obsadili Kateřina Čížková z Gymnázia a Střední odborné školy, Rokycany a Martin Novák ze ZŠ a MŠ Bělá nad Radbuzou (loňský absolvent Zeměpisného kempu).


V celostátním kole Soutěže v jazyce francouzském v kategorii A2 obsadila třetí místo Diana Medunová, žákyně Gymnázia v Rokycanech. Kategorie A2  je určena žákům základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Ústřední kolo proběhlo 28. 4. 2011 ve Francouzském institutu v Praze ve Štěpánské ulici. Zúčastnilo se ho 55 nejlepších žáků ze všech krajů České republiky, kteří soutěžili ve 4 kategoriích dle pokročilosti studia cizího jazyka. Další zástupci Plzeňského kraje skončili na 5. , 6. a 14. místě.

ZO logo

»zpět do archivu novinek


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Zeptejte se na cokoliv. Pomůžete nám tak vylepšit tento web. Váš názor nás zajímá.

+ Mám dotaz, připomínku

Přihlášení se k odběru novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat aktuální informace o novinkách, akcích, výsledcích apod. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

© Všechna práva vyhrazena  - podporatalentu.cz

tvorba webu ANTstudio.cz