jste zde: úvodní » Kempy odborných předmětů » Společenskovědní kempy


Společenskovědní kempy

Odborného kempu společenskovědních oborů se mohou zúčastnit účastníci krajských kol soutěží v českém jazyce (2 kategorie), zeměpisu (4 kategorie) a dějepisu (1 kategorie). Aktivity v rámci kempů mohou absolvovat také zájemci z řad pedagogů.

Kempy proběhnou jako pětidenní akce v termínech:

Zeměpis a dějepis: 26. - 30. srpna

Český jazyk: 19. - 23. srpna

Na programu bude intenzivní celodenní výuka v terénu, tj. s program zaměřený na poznávání přírodních a kulturních zajímavostí nejen Plzeňského kraje, zjišťovaní geografických a historických souvislostí a vývoj, soutěže, dále pak s večerním doprovodným programem (např. večer s deskovými hrami zaměřenými na obor účastníků, se sportem) a program vedený psychology (testování).

Poplatek za účast na týdenním odborném kempu pro talentované žáky činí 500 Kč. Účastníkům je poskytnuto ubytování na domově mládeže ve dvou a třílůžkových pokojích, celodenní stravování, přednášky a cvičení ve specializovaných učebnách, terénní šetření vedená odbornými lektory, doprava, úrazové pojištění, doprovodný program, výsledky testování provedeného psychology (viz studie Profil nadaného žáka v sekci Testování nadaných žáků).

Ubytování účastníků bude zajištěno na:

1) Domově mládeže SOU elektrotechnického v Plzni - Skvrňanech, Vejprnická 56, v buňkových pokojích (společné sociální zařízení pro dva pokoje) v pavilonu určeném pro ubytování studentů plzeňských vysokých škol. Zde se podávají také snídaně a večeře. Obědy jsou realizovány v blízkosti míst výuky, popř. v místě exkurzí a výjezdů. Týká se Kempu českého jazyka.

Fotografie areálu SOUE a interiérů pokojů?

Mapka Plzně Mapka areálu SOUE Pavilon č.7 Dvoulůžkový pokoj Buňka Dvoulůžkový pokoj 2


2) Domově mládeže VOŠ a SPŠE v Plzni na Slovanech (Koterovská 828/85, 326 00 Plzeň 2-Slovany-Lobzy). V Domově mládeže jsou dvoulůžkové pokoje vybavené dvěma pracovními stolky a židlemi. V každém pokoji je připojení k internetové síti. Spojovací hala DM slouží také jako středisko večerní zábavy. Jsou zde 2 kulečníkové stoly, stolní kopaná, 3 stoly na stolní tenis aj. Týká se Dějepisného a Zeměpisného kempu.


Zde se podávají také snídaně a večeře. Obědy jsou realizovány v blízkosti míst výuky, popř. v místě exkurzí a výjezdů.


Odborný manažer Kempů společenskovědních oborů – Mgr. Ludmila Novotná

e-mail: info@podporatalentu.cz

telefon: 777 353 612

Tým metodiků:

  • Český jazyk - PaedDr. Blanka Hejtmánková
  • Dějepis - PaedDr. Ladislav Voldřich
  • Zeměpis - Mgr. Hana Virtová

V příloze naleznete programy odborných kempů konaných v roce 2018, v sekci Výsledky krajských kol pak výsledkové listiny krajských kol. 

 

Podívejte se také na fotografie z předešlých ročníků, sborníky z kempů a zprávy z testování nadaných žáků.


 

 


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Zeptejte se na cokoliv. Pomůžete nám tak vylepšit tento web. Váš názor nás zajímá.

+ Mám dotaz, připomínku

Přihlášení se k odběru novinek

Na zadaný e-mail Vám budeme zasílat aktuální informace o novinkách, akcích, výsledcích apod. Zasílání můžete kdykoliv zastavit.

© Všechna práva vyhrazena  - podporatalentu.cz

tvorba webu ANTstudio.cz